Čím obložit zeď za kuchyňskou linkou?

Čím obložit zeď za kuchyňskou linkou?

Plánujete novou kuchyni nebo rekonstruujete tu stávající a řešíte, čím obložit zeď za kuchyňskou linkou. Stále více lidí upouští od dávno přežité klasiky v podobě výmalby, protože se na vlastní kůži přesvědčili o tom, jak nepraktické řešení to je – prskající olej dokáže udělat pěknou paseku. Poradíme vám, jaké máte možnosti, když chcete obložit zeď za kuchyňskou linkou prakticky a vkusně.

Čím obložit zeď za kuchyňskou linkou?

Velmi častým řešením je použít na obložení stejný materiál, který je na pracovní desce. Obložení pak vypadá celistvě a příjemně na pohled, bonusem je navíc fakt, že se deska snadno udržuje, neohrozí ji mastnota ani jiná běžná špína.

Přijde-li vám pracovní deska na obložení stěny příliš drahá, zvláště v případě, kdy jste na desce nešetřili, pak se můžete vydat cestou cenově dostupnějšího lamina. Nabízí se také materiál, ze kterého jsou vyrobené skříňky. I tak dosáhnete uceleného vzhledu a obložení získá i svůj praktický účel.

Čím obložit zeď za kuchyňkou linkou?

Omyvatelné obklady jsou řešení

Další z možností je obložit stěnu omyvatelnými keramickými obklady. I tohle řešení vypadá pěkně na pohled a neubírá na praktičnosti. Pokud můžeme doporučit, dejte přednost velkoformátovým obkladům, kde je daleko méně spár a údržba je tak rázem o něco jednodušší.

Pokud si na obložení stěny za kuchyňskou linkou sami nevěříte, uděláte dobře, když tento úkol přenecháte odborníkovi. Ten vám navíc může poradit, co se bude za kuchyňskou linku nejvíce hodit.

Moderní sklo

Opomenout nesmíme ani stále oblíbenější a vyhledávanější alternativu v podobě moderních skleněných obkladů. Používá se tvrzené sklo, které je odolné proti mechanickému poškození. Výhodou skleněných obkladů je fakt, že si můžete vybrat z mnoha krásných vzorů. Opět doporučujeme sáhnout po velkém formátu, který nejenže vypadá lépe na pohled, ale zároveň je minimálně náročný na údržbu.