Jak dodat interiéru pár centimetrů navíc? Pomůže nejen vhodná výmalba

Jak dodat interiéru pár centimetrů navíc? Pomůže nejen vhodná výmalba

Žijete v malém bytě a často narážíte na problém, že pokoje působí stísněným dojmem? Naštěstí existuje několik triků, jak opticky zvětšit místnost. Jedním z těch nejúčinnějších je výmalba, ale rozhodně to nebude vaše jediné eso v rukávu!

Světlá výmalba

Vymalovat menší pokoj světlou barvou je to nejlepší, co můžete udělat. Světlá výmalba přidá vašemu pokoji několik centimetrů k dobru. Pokud nejste fanoušky klasiky v podobě bílé výmalby, která se mnohým zdá až příliš obyčejná či dokonce sterilní, vydejte se cestou kterékoli jiné světlé barvy.

Kouzlo zrcadel

Chcete-li vašemu bydlení opticky dodat několik centimetrů navíc, vsaďte na nejznámější optický klam – zrcadla. Divili byste se, co s prostorem dokáže i jedno větší zrcadlo umístěno na šikovném místě. Napadlo by vás, že zrcadlo může velikost pokoje zvětšit až o polovinu? Nejenže dodá pokoji nějaké místo k dobru, i když jen na oko, ale zároveň je to i velmi vkusný doplněk, který u vás doma zapadne.

Jak dodat místnosti více místa?

Použijte světla

Kromě malování a zrcadel můžete pro zvětšení malého pokoje využít i osvětlení. Největší výhrou je, když se v pokoji nachází dostatek přirozeného světla, to pak máte z  poloviny vyhráno. Pokoje s dostatečným množstvím denního světla samy o sobě působí větší, v kombinaci se světlou výmalbou se pak prakticky o nic nemusíte starat. V pokojích, kde ale tolik denního světla není, přichází na řadu světlo umělé, ideálně takové, které vám nabídne možnost regulace intenzity.

Podlaha

Velkou chybu uděláte, když do jednotlivých pokojů v malém bytě pořídíte odlišné typy podlahových krytin. Centimetry nad rámec naopak vykouzlíte tak, že vyberete jednolitou podlahu bez vzorů. Může to být cokoli od dlaždic přes koberec až po plovoucí podlahu. Důležité je, aby podlaha byla všude stejná, ideálně ve světlé barvě a bez výraznějších vzorů.