Rekonstrukce bytu Brno

Jaká podlahová krytina je vhodná do kuchyně? Možností je hned několik!

Vybíráte novou podlahu do kuchyně a lámete si hlavu nad tím, pro kterou z možností se rozhodnout? Podlahová krytina do kuchyně by měla být odolná nejen vůči kontaktu s vodou, ale i nečistotami, zároveň by měla být pěkná na pohled a příjemná i při chůzi na boso.

Podlahové krytiny vhodné do kuchyně – jaké jsou možnosti?

Zrovna kuchyně je místem, kde se toho dá vymyslet opravdu hodně. Na výběr proto máte hned z několika druhů podlahových krytin, přičemž každá z nich nabízí své výhody i nevýhody. Při výběru myslete nejen na svůj vkus a na skutečnost, zda podlaha „lahodí vašemu oku“, ale v potaz berte náročnost její údržby nebo životnost.

Rekonstrukce bytu Brno

Do kuchyně se skvěle hodí vinyl nebo marmoleum.

Marmoleum a PVC

Výhodou marmolea je odolnost nejen vůči vlhkosti, ale také vůči mechanickému poškození. Do kuchyně doporučujeme marmoleum na roli k lepení. Chybnou volbou nebude ani PVC, které se často mylně označuje jako lino. Oba druhy podlahové krytiny jsou vhodné i do domácností s alergiky nebo astmatiky, snadno se udržují a mohou nabídnout dlouhou životnost.

Vinylová podlaha

Na první pohled vyšší finanční investice do vinylové podlahy se vám okamžitě vrátí v podobě její vysoké kvality i pěkného designu. Vinyl se může pyšnit hned několika výhodami:

  • odolnost vůči mechanickému poškození
  • odolnost vůči vlhkosti
  • velký výběr dekorů
  • nenáročnost na údržbu
  • dobré tepelně izolační vlastnosti
  • vhodné pro podlahové vytápění

Pokud se rozhodnete zvolit do kuchyně vinylovou podlahu, rozhodně neprohloupíte. Nabídnou vám nejen dlouholetou životnost, ale i velmi pěkný design.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou vesměs velmi oblíbené, především pro příjemnou pořizovací cenu, nenáročnost na údržbu a opravdu velký výběr dekorů a vzorů, přičemž některé velmi věrně napodobují přírodní dřevo. Co se ale použití v kuchyni týče, není to tak dobrý nápad.

V kuchyni hrozí, že dojde ke kontaktu s vodou. Pár kapek laminátové podlaze nic neudělá, ale větší množství vylité vody by mohlo způsobit nabobtnání podlahy a tím její znehodnocení. Existují ale i voděodolné laminátové podlahy, které jsou sice dražší investicí, ale nemusíte se u nich bát poškození vlivem vody.