Jsou koberce ještě v módě?

Jsou koberce ještě v módě?

Kdekdo by si mohl myslet, že koberce nemají v dnešních moderních interiérech své místo. Na výběr je z tolika druhů podlahových krytin, které lákají nejen svým designem, ale i praktičností nebo pořizovací cenou.

Máte doma koberec?

I přesto, že se nabídka podlahových krytin v posledních letech rozšířila a rozhodně tak je z čeho vybírat, koberce mají v našich domovech stále silné slovo. Najdou se totiž mezi námi tací, kteří na tuhle klasiku nedají dopustit. Jistě se shodneme na tom, že celoplošný koberec přináší v bydlení určité výhody.

Benefity koberců

  • dodávají pocit útulnosti
  • jsou příjemné na došlap
  • tlumí hluk
  • nepřeberné množství vzorů

Jsou koberce stále moderní?

Položení nového koberce si (ne)vyžaduje odbornou pomoc

Jestli lze kobercům přičíst něco k dobru, pak je to nenáročnost na pokládku. Koberec si totiž zvládnete doma rozložit sami, ne vždy je hned nutné využívat služeb odborníka. Přesto ale mohou nastat situace, kdy přeci jen budete raději, že vám domů přijde koberec položit někdo, kdo tomu rozumí.

Jde například o situace, kdy řešíte atypický prostor, kde je nutné koberec různě vyřezávat a přizpůsobovat půdorysu pokoje – co třeba komín vedoucí prostředkem místnosti? Tehdy určitě oceníte, že vám na pomoc přijde profesionál, který si s pokládkou koberce hravě poradí.

Jak se starat o koberce?

Máte-li doma koberce, určitě chcete, aby dlouho vypadaly jako nové. Delší životnosti se vám podaří dosáhnout v případě, kdy se budete o koberec správně starat. Nestačí jen pravidelné vysávání v rámci běžného úklidu domácnosti, alespoň jednou do roka byste měli kobercům u vás doma dopřát důkladné mokré čištění. To můžete provést sami, nebo oslovit firmu, která se o tento úkol postará za vás.

Kdo má doma malé děti nebo domácí mazlíčky, měl by hloubkové čištění koberců zvážit alespoň dvakrát do roka. Běžné vysávání nedostane z koberce všechny nečistoty.