Kam všude se hodí dlažba

Kam všude se hodí dlažba?

Když se řekne dlažba, většina lidí si v představách vybaví kuchyni nebo koupelnu. Právě tady se totiž s dlažbou setkáváme asi nejčastěji. Využití dlažby ale sahá mnohem dále a rozhodně se neomezuje jen na tyto dvě místnosti. Chcete poradit, kam všude se dlažba hodí?

Máte z dlažby strach?

Ruku na srdce: pokud byste si měli vybrat nějakou podlahovou krytinu k vám domů, vybrali byste si právě dlažbu? Možná ne a vaším důvodem by s největší pravděpodobností byl strach z toho, že je prostě studená. Obavy ze studeného povrchu jsou skutečně nejčastějším důvodem, proč se mnoho lidí dlažbě vyhýbá. A to je škoda, protože v kombinaci s podlahovým vytápěním tyhle obavy okamžitě mizí a z dlažby se tak stává poměrně zajímavý kandidát na roli ideální podlahové krytiny k vám domů.

Dlažba se hodí nejen do kuchyně a koupelny.

Není dlažba jako dlažba

Pokud jde o dlažbu, měli byste vědět, že existuje dlažba glazovaná, která je měkčí a dlažba slinutá, která je naopak tvrdší. To je potřeba vědět a podle toho ji případně vybírat. Keramická dlažba je skvělá v tom, že se neprošlápne, snese poměrně vysokou zátěž a může se pochlubit opravdu úctyhodnou životností. To všechno z ní dělá perfektní volbu i k vám domů.

Kde všude ji lze použít?

Jak už bylo řečeno – dlažba nachází uplatnění zejména v kuchyni a koupelně. V obou případech je to dobrá volba nejen kvůli odolnosti, ale také proto, že jak v kuchyni, tak v koupelně, je vysoké riziko kontaktu podlahy s vodou. Na rozdíl od dřeva nebo třeba klasické laminátové podlahy si dlažba s vodou poradí a na kráse jí neubere.

Dlažbu ale lze využít i jinde. Když zainvestujete také do podlahového vytápění, nemusíte se použití dlažby vyhýbat ani v obývacím pokoji nebo třeba v ložnici. Pak už jen stačí dlažbu doplnit o kusové koberce pro vyšší komfort.