Koupelnový nábytek – trendy v zařizování koupelny

Člověk by si pomyslel, že koupelna není zrovna místem, kde by trávil hodně času, a tak není podstatné zařízení tohoto prostoru věnovat zvýšenou pozornost. Ušetřené peníze přece může využít na něco jiného, užitečnějšího. Opak je však pravdou! Intimní prostor, kterým koupelna nepochybně je, slouží k očistě Vašeho těla, načerpaní nových sil a poskytuje taktéž prostor k pokojnému přemýšlení ve vaně, nebo ve sprše. Měli byste si velice dobře promyslet, zda chcete z koupelny vycházet jak znovuzrozený, nebo nikoliv.

Trendy prostorového řešení koupelen

nabytok1Určujícím faktorem při zařizování a plánování koupelny je samotná velkost budoucí koupelny. Rozměr je podle nás důležitým faktorem, ale jsme přesvědčení, že ne určujícím a jediným. Když chcete docílit praktickou a zároveň moderní, trendy koupelnu, nemusíte všechno podřídit rozměrům své koupelny a snažit se do co nejmenšího prostoru natěsnat co nejvíce nábytku, aby se zvýšila funkčnost a vybavenost Vaší koupelny. Právě naopak! Trendem nejenom tohoto roku, ale podle nás i let budoucích, je minimální výskyt nábytku v koupelně a to i v případě, že se jedná o velkometrážní koupelny v rodinných domech.

Design a materiály – horké trendy roku 2014/2015

nabytok2Minimální výskyt nábytku v takto řešených koupelnách umožní vyniknout materiálům, světlu a hlavně barevným odstínům použitého koupelnového nábytku. Umírněný minimalizmus, který je převládajícím trendem v designovém řešení koupelen, při plném využívání hranatých tvarů s použitím bílé barvy v kombinaci s některým odstínem dřeva by měl zabezpečit Vaší koupelně dlouhotrvající, moderní a nadčasový vzhled.