Matrace pro hezké sny

Dnešní doba je velice hektická, uspěchaná a plná stresu. Na člověka jakéhokoliv povolání jsou kladeny vysoké požadavky a aby je byl schopen zvládnou, potřebuje kvalitní a osvěžující spánek. To znamená, že by měl být velice pečlivý při vybírání své matrace, protože jedině spánek na dobré matraci je spánkem kvalitním.

Určitě to známe všichni, ráno zazvoní budík a my, místo abychom vyskočili z postele jako raní ptáčata, cítíme se ještě unavenější a rozlámanější, než když jsme šli večer spát. Zkrátka jako by nás přejel parní válec!

Spánkem strávíme jednu třetinu svého života, proto se nám investice do kvalitní matrace několikanásobně vrátí. V našem e-shopuwww.tvoje-matrace.cz nabízíme různé druhy matrací, z kterých si určitě každý vybere!

Pružina vs. Pěna

Matrace rozdělujeme na dvě základní kategorie, a to matrace pružinové a matrace pěnové.

Přednostní pružinových matrací je zejména jejich vzdušnost a pevnost. Matrace je tvořena jedním pružinovým blokem, díky čemuž se skvěle přizpůsobí ergonomickým požadavkům těla. Tento druh matrace se hodí do všech postelových roštů, kromě polohovacích. Díky vysoké pevnosti a odolnosti je pružinová matrace vhodná i pro lidi s větší váhou. V dnešní době existuje nepřeberné množství pružinových matrací. Vybrat si tak můžeme například klasickou pružinovou matraci nebo taštičkovou matraci. Taštičková matrace je tvořena větším počtem malých pružin, které jsou zašité do jednotlivých taštiček z netkané textilie. Tato konstrukce matrace se plně přizpůsobí křivkám vašeho těla a prohne se jen v místech největších tlaku.

Pěnové matrace jsou nejoblíbenější a nejprodávanější volbou českých zákazníků. Díky rychlému technologickému vývoji pěn, se pěnová matrace stala trendem několika posledních let. Na trhu nalezneme pěnové matrace z purpěny,matrace zlíné pěny nebo ze studené pěny. Pur pěna je základním materiálem, který se využívá při výrobě matrací. Disponuje vysokou vzdušností i elasticitou. Hodí se především do lamelových roštů, pevný podklad by vedl ke zkrácení její životnosti. Líná pěna je unikátním typem polyurethanové pěny, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě. Matrace se tak v kontaktu s teplem lidského těla plně přizpůsobí jeho potřebám a tím vyhovuje i těm nejnáročnějším spáčům.

Název „studená pěna“ je odvozen z technologie výroby, nemusíte se tak bát, že by nám byla v posteli s matrací se studené pěny zima.  Jde o pěnu z obvyklé polyurethanové hmoty, která má ovšem vylepšené vlastnosti. Tato pěna má velice dobré termoregulační vlastnosti, výborně odvádí vlhkost a navíc se při její výrobě nepoužívá formaldehyd a ani jiné škodlivé látky. S touto matrací tak budeme mít vůči životnímu prostředí čisté svědomí.

Na které matraci dnes složíte hlavu vy?