Obkládání koupelny

Nejčastější chyby při obkládání koupelny. Vyvarujte se jim

Mnoho lidí se pouští do obkládání koupelny svépomocí, protože jsou přesvědčeni, že na tom nelze nic zkazit. Koupelna je přece nejmenší místností v celé domácnosti, proto podléhají dojmu, že práce na ní bude zároveň nejjednodušší. Opak je ale v tomto případě pravdou. Chcete-li se pustit do obkládání koupelny sami, dejte si pozor na nejčastější chyby.

Největší chyba? Snaha ušetřit!

Při zařizování koupelny se hodně z nás snaží ušetřit. Úsporu financí vidíme nejen v tom, že se do daného úkolu pustíme na vlastní triko, aniž bychom povolali na pomoc odborníky, ale také v tom, že záměrně hledáme nejlevnější materiály a následně se divíme, když výsledek nestojí za nic. Snaha ušetřit je proto jednou z nejčastějších chyb nejen při obkládání koupelny, kde se rozhodně vyplatí nehledět jen na nízké náklady, ale dbát na kvalitu a pečlivost při práci.

Rekonstrukce bytů Brno

Spěchat se nevyplatí

Další bohužel častou chybou je práce ve spěchu. Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat krásné nové obklady v koupelně a chcete mít všechno co nejdříve za sebou. Jenže práce v co možná nejkratším čase nenese ovoce, ale spíše naopak.

Při obkládání koupelny je potřeba dát si práci s přípravou podkladu, na který následně budete obklady lepit. Podklad musí být nejen pevný, ale i dostatečně vyzrálý, zbavený nečistot a veškerých nerovností.

Pečlivě vybírejte materiál

Výběr vhodného materiálu úzce souvisí se snahou zvládnout vše za co možná nejmenší peníze. Když si pořídíte to nejlevnější lepidlo místo flexibilního a budete si myslet, že bohatě postačí, brzy přijdete na to, že stačit rozhodně nebude. Je zde totiž velké riziko, že po nějaké době začnou obklady praskat a opadávat. Na kvalitu myslete i u dalších nezbytně nutných materiálů, jako třeba spárovací hmoty. Ty nejlevnější se totiž po pár letech začnou drolit.