Nejčastější chyby při obkládání koupelny. Vyvarujte se jim

Mnoho lidí se pouští do obkládání koupelny svépomocí, protože jsou přesvědčeni, že na tom nelze nic zkazit. Koupelna je přece nejmenší místností v celé domácnosti, proto podléhají dojmu, že práce na ní bude zároveň nejjednodušší. Opak je ale v tomto případě pravdou. Chcete-li se pustit do obkládání koupelny sami, dejte si pozor na nejčastější chyby.

Největší chyba? Snaha ušetřit!

Při zařizování koupelny se hodně z nás snaží ušetřit. Úsporu financí vidíme nejen v tom, že se do daného úkolu pustíme na vlastní triko, aniž bychom povolali na pomoc odborníky, ale také v tom, že záměrně hledáme nejlevnější materiály a následně se divíme, když výsledek nestojí za nic. Snaha ušetřit je proto jednou z nejčastějších chyb nejen při obkládání koupelny, kde se rozhodně vyplatí nehledět jen na nízké náklady, ale dbát na kvalitu a pečlivost při práci.

Rekonstrukce bytů Brno

Spěchat se nevyplatí

Další bohužel častou chybou je práce ve spěchu. Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat krásné nové obklady v koupelně a chcete mít všechno co nejdříve za sebou. Jenže práce v co možná nejkratším čase nenese ovoce, ale spíše naopak.

Při obkládání koupelny je potřeba dát si práci s přípravou podkladu, na který následně budete obklady lepit. Podklad musí být nejen pevný, ale i dostatečně vyzrálý, zbavený nečistot a veškerých nerovností.

Pečlivě vybírejte materiál

Výběr vhodného materiálu úzce souvisí se snahou zvládnout vše za co možná nejmenší peníze. Když si pořídíte to nejlevnější lepidlo místo flexibilního a budete si myslet, že bohatě postačí, brzy přijdete na to, že stačit rozhodně nebude. Je zde totiž velké riziko, že po nějaké době začnou obklady praskat a opadávat. Na kvalitu myslete i u dalších nezbytně nutných materiálů, jako třeba spárovací hmoty. Ty nejlevnější se totiž po pár letech začnou drolit.