Dřezová baterie je šperkem vašeho kuchyňského dřezu

Dřezová baterie je skvělým „parťákem“ moderního dřezu. Vylaďte tuto dvojici k dokonalosti a dejte šanci modernímu designu a vychytávám!

dřez

Jedním ze středobodů celé kuchyně je i kuchyňský dřez. I když máme myčku, dřez dennodenně využíváme. Zde se myje velký hrnec po maminčině svíčkové, který by se do myčky nevešel, hrnky po rychlé odpolední kávě také omyjeme v dřezu, skončí tu i rozměrné pekáče a plechy. Nerozlučnou dvojici s dřezem tvoří dřezová baterie. Jak zařídit, aby tato zdánlivě „šedá myška“ nehrála už druhé housle?

Dřezová baterie – šperk kuchyňského interiéru, který neunikne pozornosti

Dřezová baterie je prvkem, který by do celého kuchyňského interiéru měl zapadnout a zároveň nenápadně vystoupit. Zatímco dřez může být tou elegantní večerní róbou, nad kterou publikum obdivně zatleská, vodovodní baterie může být klidně lesklým šperkem, který neunikne ničí pozornosti. Proč ne?

Dřezové baterie dělíme dle provedení do několika kategorií:

–          Dřezová baterie se sprchou

–          Dřezová baterie stojánková

–          Dřezová baterie nástěnná

–          Dřezová baterie pod okno

–          Retro baterie

Dřezová baterie se sprchou najde své uplatnění v kuchyni, ve které „to žije“

Jste v kuchyni jako doma? Užíváte si přípravu tříchodového nedělního oběda, snídaně na vidličku i lehkých tapas? Je vaše kuchyně nejen místem pro vyvařování, ale i setkávání celé rodiny? Když na vás padne splín, vrhnete se do pečení hříšně sladkých dortů? Pokud se s většinou bez problémů ztotožníte, je ve vaší kuchyni skutečně živo. V tom případě jistě oceníte i nesporné výhody dřezové baterie se sprchou. Snadno s ní omyjete ovoce a zeleninu, příbory či sklínky. Výsuvná sprcha je i nepostradatelným pomocníkem v boji s rozměrnými mísami, plechy a hrnci. Zároveň s její pomocí dokonale vymyjete všechny rohy dřezu a udržíte ho tak v dokonalé čistotě. A pokud navíc hledáte extravagantní šperk vaší akční kuchyně, vodovodní dřezová baterie SALTO II Alveus je jedničkou!

dřez 2

Stojánková baterie – klasika, která neomrzí

Nestárnoucí klasikou je stojánková baterie, která snad nikdy neomrzí. Nabízí totiž velmi širokou škálu možných podob, materiálů a designů a to i proto, že patří mezi nejoblíbenější na trhu. Stojánková baterie umístěná na desce či na samotném dřezu se může stát skutečným klenotem celého interiéru! Důležité je vše s citem sladit, a to nejen s celou kuchyní, ale především i se samotným dřezem. To ale nemusí být nijak složitý úkol. I současná hitovka, granitový dřez, může mít svého „parťáka“, a to například v podobě vodovodní baterie LAYLA Alveus.

Nástěnná baterie – změřte rozteč!

Kohoutkové nebo pákové nástěnné baterie mohou představovat rovněž zajímavé řešení. Jejich nabídka není tak široká, jako v případě stojánkových baterií, samotná nástěnná baterie ale může překvapit. Umí vkusně upozornit na zajímavě řešené okolí dřezu. I atraktivní obložení může díky nástěnné baterii ještě více vyniknout. Nástěnné baterie mají jedno praktické specifikum – při jejich výběru je třeba znát rozteč, rozestup šroubů pro trubky, která bývá buď 150 mm nebo 100 mm.

dřez 3

Retro baterie – vintage styl sluší téměř každému interiéru

Teď něco z trochu jiného soudku. Na své si přijdou všichni snílci, milovníci starých časů, nostalgického prohlížení fotek po babičce a filmů pro pamětníky. Řeč bude o retro bateriích. Vintage design je stále velmi oblíbeným trendem, který bude slušet každé kuchyni. Ať už máme v retro stylu zařízený celý interiér, nebo si naopak potrpíme na ultramoderní vzhled a retro kousek je pouze překvapivým ozvláštněním, retro dřezová baterie se stane hvězdou celého našeho domova. Skvěle dotvoří nostalgickou atmosféru romantického domova, letní chalupy, srubu či historického interiéru.

dřez 4

Dřezová baterie pod okno – chytrá vychytávka, se kterou nic není problém

V kuchyni často řešíme problém s místem. Přeci jen přednost dostanou všemožné spíže a skříně s policemi na hrnce a pánvičky. Není divu, že se pak snadno stane, že se nám do kuchyně něco zkrátka nevejde – třeba dřezová baterie a okno. Tyto dvě věci si mohou lehce překážet. Mít dřez pod oknem je sice hezké, jak to ale udělat, aby šlo okno i přes umístění dřezové baterie otevřít? Řešením je speciální baterie určená přímo pod okno. Tyto skutečně „vychytané“ baterie jsou uzpůsobeny tak, aby se daly v případě potřeby ohnout v kloubu nebo zasunout do pracovní desky. Není tedy žádný problém si při mytí nádobí užívat výhledu do zahrady!