Jak vybrat správný úložný box na terasu?

Pokud máme tu možnost, pak trávíme velkou část volného času na zahradě, nebo terase. Ale zatímco máme v domě spoustu úložných prostor, ve venkovních částech našeho obydlí je jich často extrémní nedostatek, nebo jsou vhodné pouze pro uložení nejrůznějšího zahradního náčiní a jiných spíše špinavých maličkostí. Problém s úložným prostorem na polstry, hračky, sportovní potřeby, případně nádobí apod. lze poměrně snadno vyřešit díky vhodnému úložnému boxu na terasu. Jeho výběr není nikterak složitý, ale je několik zákonitostí, které je dobré před pořízením boxu promyslet.

Materiál úložného boxu určuje celkový vzhled a vhodnost použití pro dané místo

Zahradní boxy jsou vyráběny ve většině případů ze dřeva, nebo z plastu. Zatímco dřevo do zahrady přirozeně patří a těší se neustále velké oblibě, plast může některé odrazovat. Avšak je třeba vzít v potaz nejen estetickou stránku, ale též časovou náročnost na údržbu velkého zahradního boxu, cenu a v neposlední řadě také voděodolnost. V případě dřevěných boxů je totiž ve většině případů nutno počítat s tím, že se může při dešti dostat dovnitř voda. Navíc je dřevo nasákavý materiál, který časem poměrně rychle stárne, takže je nutno jej čas od času (ideálně jednou za sezónu přetřít bezbarvým lakem, nebo jiným vhodným ochranným prostředkem). Plastové boxy jsou naproti tomu prakticky bezúdržbové a výhodou je u většiny modelů též voděodolnost, takže můžete bez obav dovnitř uložit i nejrůznější záležitosti, ke kterým se nesmí dostat voda.

Velikost a provedení boxu

Před nákupem zahradního boxu promyslete, co všechno v něm budete chtít uschovat a dle toho volte rozměry (nezapomeňte na fakt, že v nejrůznějších letácích, případně na internetu jsou ve většině případů udané venkovní (maximální) rozměry boxu a vnitřní prostor je menší o šířku stěny. Pokud chcete zahradní box, který bude bezúdržbový, ale přitom do venkovního prostoru bezvadně zapadne, pak zkuste najít plastový box s imitací struktury dřeva, nebo v ratanovém designu, který bude pasovat k Vašemu zahradnímu nábytku.