Krycí plachty na bazén mají mnoho výhod

Letní sezóna je v plném proudu a my si najednou klademe takovou malou otázečku, proč bychom se měli každé ráno mořit se sítkem v ruce a čistit vodní hladinu od nečistot a hmyzu. Taková ochrana vody v bazénu je určitě důležitá už z hygienických důvodů. A koneckonců je to také velmi dobré řešení právě z důvodu ochrany před nečistotami.

Krycí plachty na bazén mají určitě mnoho výhod

Pokud bychom měli hovořit o veškerých výhodách, které tyto plachty nabízejí, především je to nízká cena, která je v porovnání s pevným třeba pojezdovým krycím systémem opravdu přijatelná a to je důležité zejména pro majitele bazénů. Pevný kryt na bazén má sice jisté výhody, ale také mnoho nevýhod. Patří k nim například i to, že je těžký, nedá se s ním tak snadno manipulovat, jako s plachtou a nepatří zrovna mezi levné záležitosti. Plachta je v takových případech lehká, je zde snadná manipulace a může plnit i jiné funkce než jen kryt na bazén.

Krycí plachty na bazén nám mohou uspořit také bazénovou chemii, která je potřeba z hygienických důvodů, při odpařování vody je jí potřeba dostatek. Ale v případě, že bude bazén zakrytován, voda se odpařuje pomaleji.

Krycí plachty na bazén musejí mít také kvalitní materiál

Materiál je ovšem také důležitý. Tyto krycí plachty jsou vyrobeny z velice pevného materiálu, který musí odolávat také nepříznivému počasí. Jde zejména o déšť nebo sníh. V zimním období je dobré používat plachtu zimní, která je vyrobena právě z materiálu, který odolává nízkým teplotám a nemusíme tak mít strach, že nám plachta popraská. Samozřejmě také tyto plachty chrání před nečistotami.

Krycí plachty na bazén mají i různou funkci

Co se týká funkcí plachty, tak můžeme na trhu najít nejen klasické krycí plachty, ale můžeme si vybrat i bezpečnostní plachtu nebo plachtu solární. Bezpečnostní plachta je vyztužena ocelovými lanky nebo trubkami, které tak zabraňují nechtěnému pádu domácích mazlíčků, ale i dětí do vody. Vždy ja ale nesmírně důležité, nenechávat děti u bazénu bez dozoru. Solární plachty jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který je posetý vzduchovými bublinkami. Ty fungují na principu čočky sluneční paprsky tak přitahují teplo. Voda v bazénu se pak pomalu ohřívá.

BAZÉNOVÉ PLACHTY

BAZÉNOVÉ PLACHTY

Krycí plachty na bazén musejí mít i doplňky

Každá plachta se musí vždy dobře napnout, ale bez potřebných doplňujících komponentů to nepůjde. Jde především o napínací gumy, kotvící kolíky, různě veliká odtoková sítka a podobně. Nesmíme zapomenout ani na to, že dnes můžeme na trhu objevit i velkého pomocníka a tím je speciální naviják na plachtu. Ten může být nejen na ruční pohon, ale také na elektřinu. Je ale podstatně dražší. Usnadní nám to manipulaci s plachtou, její ukládání atd.

Atypický tvar bazénu

Mnoho lidí se snaží tak trochu odlišit se od ostatních. Zahradní bazén může být i netradičním tvaru, ale máme pak zřejmě otázku, zda – li můžeme sehnat i na takový bazén krycí plachtu. Odpověď zní, ano! Stačí oslovit odpovídající firmu a pracovník firmy si přijede načrtnout bazén a rozměřit jej. Poté můžeme za několik dní očekávat kvalitní ochranu svého bazénu. Trh nám nabízí mnoho možností, jak sehnat kvalitní plachtu na bazén. Vybrat si ji můžeme například podle referencí nebo na doporučení.