Malíři pokojů Praha levně

Barevná paleta odstínů pro náš interiér – malirstvipraha.cz

Malování interiéru nám jistě náš byt oživí a zaručeně zajistí změnu. Je to také jedna z levnějších variant v případě, že chceme využít svou fantazii a chceme změnit náš nudný interiér. Je proto také vhodné dopředu si rozmyslet, jaké barvy vlastně v bytě chceme, co je třeba udělat ještě před tím, než začneme malovat a to hlavní, zda budeme malovat sami nebo si na to raději pozveme profesionální odbornou firmu, malirstvipraha.cz.

Pečlivá příprava je polovina úspěchu

Jestliže bychom chtěli zvelebit a zútulnit svůj byt, malování je jedním z možných řešení. Musíme stěny připravit tak, aby byli hladké, čisté a rovné. Je potřeba odstranit veškeré nedokonalosti, zacelit díry a odstranit starou malbu. Pokud bychom tak neučinili před malováním stěn, mohlo by se stát, že se nám malba sloupne a práce by byla prakticky zbytečná, nerovnosti by vylezly na povrch a ani ta nejlepší barva na světě by je nezakryla. Před samotným malováním můžeme stěnu natřít nejen penetračním nátěrem, který slouží k odstranění vlhkosti a má pak také lepší přilnavost, malirstvipraha.cz.

Výběr barvy

Výběr barvy je velmi důležitý, protože barvy hrají v našem životě velkou roli. Měli bychom vybírat barvy podle svých představ a oblíbenosti. Pokud se nám líbí žlutá, vymalujme pokoj žlutou, pokud je naším favoritem zelená, vymalujme místnost zelenou. Hlavně se v nově vymalovaném pokoji cítit dobře a spokojeně. Dalším indikátorem pro výběr barvy je umístění místnosti. Interiér, jehož okna směřují na jih, by měl mít teplejší odstíny barev. V severní místnosti je lepší zvolit jasnější barvy, malirstvipraha.cz.

Jaké barvy jsou dnes v módě

Každé období nebo styl má své favority. Může to být nejen nábytek, ale i dekorace a barvy. Například v současné době si lidé oblíbili bílou a šedou. Šedá barva může mít obrovské množství odstínů. Je vhodná například do pracovny, ale můžeme ji mít i v obývacím pokoji. Neutrální šedá dává dalším barvám zvláštní lesk. Správnou kombinací s tímto chladným odstínem mohou být světle zelená, zelená, béžová, žlutá.

Zelená je barva klidu a pohody. Pokud se rozhodneme mít zelenou barvu ve svém pokoji, budeme mít v zeleném interiéru pocit stability, malirstvipraha.cz .Vhodná je zejména do ložnice. Béžová barva je vynikajícím řešením pro téměř jakýkoli interiér. Dokonce i pohovky v kancelářích jsou obvykle takové barvy a je to skvělá barva v interiéru obývacího pokoje.

Každý ví, jak důležitá je barva v interiéru – malirstvipraha.cz

Dalšími vhodnými barvami v našem bytě je samozřejmě i bílá, modrá, nebo jiné teplé barvy, které nám mohou pomoci zútulnit náš domov. Bílá je královna mezi barvami, může se jako jediná kombinovat se všemi ostatními barvami,výborně se hodí do ložnice, vypadá něžně, čistě a andělsky. Mimochodem, čistě bílá se v přírodě téměř nikdy nenachází. Mléčné, béžové, krémové odstíny učiní interiér zajímavým a živým. Tmavá barva oblohy a moře, tedy modrá,  dává pocit širokého otevřeného prostoru a trvanlivosti. Chladné odstíny modré dávají klid a koncentraci, takže modrá je velmi vhodná pro kanceláře. Oranžová je energická, život potvrzující barva, kterou někteří lidé vnímají jako hřejivou, zářivou a optimistickou a jiní příliš hlasitou. Oranžové prostory předávají lidem dynamiku.