Mobilní domy mají určitě co nabídnout

Pojem mobilní domy se může zdát někomu neznámé. K tomuto významu se spíše řadí karavany a jim podobné obytné vozy, které mají v podstatě vš, co je k bydlení potřeba. Ovšem není tomu tak, mobilní domy jsou celkem jiné a jsou také daleko větší. Mohou mít na délku až 12 metrů a na šířku až 4 metry. Vybavení ale zůstává standardní a tak se tyto mobilní domy stávají oblíbené zejména pro ty, co rádi cestují. Ale není to samozřejmě podmínkou.

Jaké jsou mobilní domy a co lze od nich očekávat

Mobilní dům je v podstatě kompaktní budova na klíč, která má stálý kolový podvozek. Je vybavena vším, co k domu patří, okna, dveře, stabilní konstrukce, vnitřní vybavení a podobně. Jediným detailem, který je dělí od těch běžných domů je právě kolový podvozek, proto název mobilní. Tyto domy mají několik výhod, které jistě stojí za to zvýraznit a navíc mohou být i jako nízkoenergetické domy. Jsou tedy ekologické.

 

Mobilní domy

V čem se vyznačují výhody mobilních domů

Asi největší výhodou je především to, že jsou mobilní. Znamená to, že pokud se majitel rozhodne po několika dnech, týdnech nebo letech, že by chtěl žít na jiném místě, jednoduše si dům převeze jinam. K takové stavbě není potřeba stavební povolení a dokonce ani pevný betonový základ. A v takovém případě lze za výhodu považovat i to, že pokud se člověk rozhodne přestěhovat se jinam a to třeba i na druhý konec republiky, nemusí ztrácet čas balením osobních věcí, protože ty, stejně jako nábytek, zůstávají na svém místě. Společně s majitelem domu se tak přestěhují všechny věci, nábytek a člověk ušetří za služby stěhovacích firem.

Mobilní domy jako domy nízkoenergetické

I takovéto domy, jakými jsou mobilní domy, mohou být nízkoenergetické, což v praxi znamená, že jejich spotřeba energie na vytápění je v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok. Velmi důležitá je samozřejmě izolace, která zabrňuje úniku tepla. Důležitým aspektem je také slunce. Je nutné nechat slunce svítit přímo do domu, což vlastně znamená, že v oblastech s chladným podnebím by většina oken samozřejmě měla směřovat na jih a menší část na sever, západ a východ. Rovněž správně nainstalovaný ventilační systém zabraňuje hromadění kondenzátu a tvorbě plísní uvnitř stěn. To také snižuje spotřebu energie uvnitř domu.

Výběr odborné stavební firmy

Pokud se někdo rozhodne pro stavbu mobilního domu, jistě má k tomu své důvody a také hledá spolehlivou firmu, která by splnila všechny jeho požadavky. Na trhu služeb je mnoho firem, které se realizací mobilních domů zabývá a svým zákazníkům nabízejí nejlepší možná řešení, která se samozřejmě vyznačují přesností, vysokou kvalitou a smyslem pro detail. Každý prvek takového mobilního domu je pečlivě navržen s důrazem na dlouhodobou životnost. Samozřejmě je na každém zákazníkovi, podle jakých kritérií bude firmu vybírat, ale může dát nejen na doporučení, ale také na svůj vlastní úsudek. Výběr stavební firmy se může týkat rovněž ceny za objekt, ale také se každý klient může řídit například podle referencí, které má většinou každá firma na svých internetových stránkách. Je to možnost volby a moderní firmy dnes nabízejí své profesionální služby, kvalitu a spolehlivost v plném měřítku.