Rekonstrukce celoročního mobilního domu

Celoroční mobilní domy jsou levnější alternativou bydlení než klasické domy či byty, které stále zvyšují své ceny. I tak může pro někoho být pořízení nového mobilheimu finančně nedosažitelné. Je tedy možnost pořídit si starší celoroční mobilní dům a zrekonstruovat ho. Starší mobilní domy se dováží ze zahraničí a jejich cena může být desetinová ve srovnání s novým domem.

Pozvěte si odborníky

Opravit celoroční mobilní dům může být poměrně náročné. Minimálně na odborné práce s elektřinou či rozvody vody je tedy vhodné si pozvat odborníky. Ostatně ti si nejlépe poradí i se vším ostatním. Ideální je si odborníka pozvat hned na počátku. Dokáže určit vše, co je v domě nutné vyměnit a poradí vám například i to, zda bude vhodné rekonstrukci rozdělit do několika etap.

Celoroční mobillní domy

Starší dům bude potřeba opravit

Stejně jako klasický starší dům potřebuje rekonstrukci, tak i starší celoroční mobilní dům bude třeba zrevitalizovat. První, co bude zřejmě potřeba je zateplení zdí a možné také střechy. Jedině tak budete moci v domě pobývat celoročně a navíc ušetříte velké peníze za topení. Zateplit je vhodné polystyrenem nebo minerální vatou. Vždy je lepší zateplovat z venku než aplikovat vnitřní izolaci. Hlavním důvodem je nevhodný přenos rosného bodu.

Další postup už je zcela na vás. Pokud nemáte dostatek finančních prostředků, stačí opravit jen to nejnutnější. V případě, že peněz na rekonstrukci máte dostatek můžete celoroční mobilní dům změnit k obrazu svému nejen funkčně, ale také stylově.

Rekonstrukce stejně jako v bytě

Oprava interiéru bude probíhat v podstatě stejně jako v případě bytu či klasického domu. Pokud se rozhodnete rekonstruovat koupelnu, můžete vyměnit obložení i sprchový kout za modernější. Počítejte s tím, že rekonstrukce koupelny je v podstatě nejnákladnější z celého domu. Obdobně náročná na finance je také rekonstrukce kuchyně. Pokud tedy chcete ušetřit, ale přesto změnit vzhled kuchyně, doporučujeme kompromis. Zanechte korpus původní kuchyně a nechte si vyrobit nová dvířka dle svého přání, případně pořiďte také novou desku.

Rekonstrukce zbylých místností již není tak finančně nákladná. Vyměnit můžete podlahovou krytinu, případně lze podlahu zateplit. Rekonstruuje se také obložení, které většinou celoroční mobilní dům má. V případě, že má dům klasické omítky je možné jen zdi opravit a nově vymalovat. Je také možné, že ještě před rekonstrukcí samotných zdí bude potřeba zmodernizovat rozvody vody a elektřiny.

Dům lze ještě vylepšit

Pokud máte dostatek peněz a chcete mít opravdu nádherné bydlení s oázami klidu na zahradě, můžete svůj celoroční mobilní dům ještě vylepšit. Není problém přistavět verandu, zimní zahradu nebo terasu. Prostor může být otevřený nebo klidně zcela uzavřený. Záleží jen na vašich preferencích a finančních možnostech.