Rekonstrukce střešních světlíků

Střešní světlíky se na střechách budov používají k několika účelům. Jedním z nejhlavnějších je přivedení přirozeného světla do míst, kde z konstrukčních důvodů nelze mít okna. Bývají to především průmyslové haly kde se řešení pomocí střešních světlíků využívá. Není ovšem žádnou vyjímkou najít střešní světlíky ve větších rodinných domech nebo kancelářských budovách.

Kromě přivedení přirozeného světla do místnost se střešní světlíky používají také k nenucenému odvětrávání prostor pod střešním světlíkem. V některých výrobních halách je použií střešních světlíků přímo povinné. Je to tam, kde se stešní světlíky používají jako přirozený odvod spalin a kouře.

Každý takový systém střešních světlíků potřebuje jednou za čas seřídit, vyčisti, zkontrolovat a opravit. Systémy střešních světlíků pracují většinou na mechanické bázi, nejsou ale žádnou raritou elektricky ovládané systémy střešních světlíků.

 

Jak se provádí rekonstrukce střešních světlíků

 

Střešní světliky jsou až na vyjímky umístěny na střechách budov a hal. Střechy hal a průmyslových ojektů bývají často ve značné výšce nad zemí, nejbezpečnější přístup je tedy ze střechy budovy. Pokud se jedná o šikmou plechovou střechu, je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu po ní. Je moudré požít pracovní jisticí techniku.

 

Transport jednotlivých dílů střešního světlíku je třeba připravit tak, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů. K tomu nejlépe slouží transportní bublinková folie v rolích. Pokud použijete tuto bublinkovou folii, snížíte tím riziko poškození jednotlivých dílů střešních světlíků.