Srubové domy na klíč mají zelenou

Stavební firmy v současné době nabízejí širokou nabídku projektů pro stavbu domů. Srubové domy na klíč jsou součástí těchto nabídek a stále častěji se s nimi setkává člověk v praxi. Lidé si tyto domy na klíč velmi oblíbili už jen z toho důvodu, že je z přírodního materiálu, který je samozřejmě ekologický a má mnoho jiných výhod. Srub je v podstatě dřevěná stavba, kterou člověk zná spíše z minulosti, ovšem jejich podoba v dnešním světě je velmi podobná. Díky tomu se dřevěné sruby perfektně hodí do příměstské krajiny, na venkov, blíže k přírodě a vytvářejí tak pocit dokonalé harmonie s okolní přírodou.

Drevoastavba ING s.r.o.

Srubové domy na klíč a jejich realizace

Každý takový dům vypadá dokonale a život ve srubu s sebou přináší harmonii a klid. Srubové domy na klíč se dnes ale nemusejí stavět jen jako víkendový dům. Jsou to domy na klíč vhodné i pro celoroční období. Jsou komfortní, jednoduché a pokud se jedná o složitější konstrukce, je to možné a to v závislosti na preferencích a požadavcích zákazníka.

Srubový dům a proč jej zvolit

Výhody stavby srubových domů spočívají v mnoha faktorech. Mezi ty největší patří zejména časová úspora realizace výstavby, kdy proces výstavby je mnohem jednodušší a pohodlnější než je u zděného domu. Odpadají zde totiž mokré cesty, které provázejí stavbu zděného domu. Srubový dům je tak postavený za několik týdnů. Co se týká vhodného materiálu pro stavbu srubu, je dřevo dokonalý ekologický materiál se schopností samoregulace vlhkosti. Navíc vytváří unikátní mikroklima, takže je takový dům vhodný pro alergiky, astmatiky. Interiér srubového domu má pro člověka nejoptimálnější vlhkost vzduchu, díky čemuž je vzduch v něm čistý a nasycený kyslíkem. Dřevo je navíc dokonalý materiál, který má originální a nenahraditelnou strukturu. Je pevné a nádherně voní. Srubové domy na klíč se dají také v tomto případě dobře zkombinovat s jinými přírodními materiály, jako je kámen nebo mramor.

Jaké dřevo je pro stavbu srubu nejvhodnější

Odborníci tvrdí, že nejlepší dřevo pro stavbu srubu je zimní dřevo. To znamená, že takové dřevo není vysušené a není napadeno mikroorganismy. Dále je vhodné zejména modřínové dřevo pro spodní základnu domu. Modřín velmi dobře odolává vlhkosti a plísním. Borovice se vyznačuje vysokým obsahem smůly, která je antiseptická. Dřevo je měkké a má bílou barvu. Smrk je také vhodný pro stavbu srubu. Na rozdíl od borovice má však větší tepelnou izolaci s menší hmotností. Nevýhodou smrkového dřeva je, že je méně rezistentní vůči hnilobě ve srovnání s borovicí. Kupodivu je to způsobeno nízkým obsahem pryskyřice ve dřevě. Cedrové dřevo je poměrně drahé. Důvodem je skutečnost, že cedr patří do vzácnějších dřevin než borovice nebo smrk. Cedrové dřevo je husté a dobře se hodí ke zpracování. Má krásný odstín a texturu. Vzhledem k vysokým nákladům se však cedrové dřevo ve stavebnictví používá jen zřídka.

Požární odolnost srubu

Také bezpečnost spojená s požární odolností je důležitým faktorem pro stavbu srubu. Každého investora tedy jistě tyto faktory zajímají. Dřevěné klády, ze kterých je takový srub postaven při hoření zuhelnatí. Klády mají silný trup, který zabraňuje rozšíření silného požáru a na začátku hoření nevzniká tak vysoká teplota.