Stěhování za prací

Každému se alspoň jednou v životě naskytne skvělá příležitost pracovat v prestižní firmě, která nabízí mnoho výhod a zaručuje nám tak zajištění do budoucnosti. Tato skutečnost ale obnáší mnohdy i stěhování do jiného města, kde firma sídlí a to bývá často kamenem úrazu. Ovšem právě stěhování za prací dnes není žádná tragédie a tak rodina zváží všechny možnosti. Celá akce spojená se stěhováním pak potřebuje organizaci a zajištění všech potřebných náležitostí. Vyskytuje se zde také mnoho otázek, které je třeba zodpovědět ještě před tím, než celou věc začneme řešit.

Jak vše zvládneme? Kdo nám pomůže se stěhováním? Dokážeme se odstěhovat bez problémů a bez stresu? Na to a další otázky vám pomůže odpovědět náš článek.

Balení může být zábava

Mnohým při představě slova stěhování naskočí dokonce husí kůže. Někdo si to ani nedovede představit, ale mnohým stejně nic nezbývá. Stěhování zkrátka přináší novou kapitolu do našeho života a tak musíme zařídit vše, co je kolem toho potřeba. Známe – li již přesný termín stěhování, můžeme začít balit. Sehnat si papírové krabice, bedýnky a jiný obalový materiál není zase tak těžké a v případě, že nic neseženeme, můžeme si s pomocí stěhovací firmy také veškerý obalový materiál zapůjčit. Důležitým faktorem tady je, aby vše mělo nějaký systém a řád. Balit začínáme nepotřebné a sezónní věci a dokonce je tady skvělá příležitost, jak si udělat ve věcech pořádek a dokonce i generální úklid. Jestliže zjistíme, že spoustu věcí ani nepotřebujeme, můžeme je věnovat charitě nebo i za nějakou tu kačku prodat. Veškeré krabice si dobře popsat znamená, že nemusíme posléze něco hledat nebo zmateně pobíhat po bytě a nervózně zkoumat, kde co vlastně máme. Stres by v tomhle případě byl naším kamarádem po celou dobu a my se chceme přece jen spolehlivě a dobře odstěhovat. Takže vzít si do ruky lepící pásku, fixu a jdeme na věc.

STĚHOVÁNÍ KONTAKT

Stěhování a děti

Stěhování s pohledu nás dospělých je prakticky určitým výhledem do budoucna. Máme vysněnou práci, jsme finančně zajištění díky ní a nové zázemí není pro dospěláka žádná tragédi. Stěhování s pohledu dětí je trochu odlišné. Nové prostředí v nich může vyvolat negativní pocity a když se ještě k tomu přidá celá akce stěhování, není to pro ně zrovna příjemné. Musíme jim vše nejen vysvětlit, ale také je podpořit. Při samotných přípravách na stěhování je můžeme zapojit do balení, snažíme se jim najít zábavu, která jim bude vyhovovat a nebude je stresovat. Poté bychom ale děti měli spíše „odložit“ na chvíli třeba k babičce. Vyhneme se tak nepříjemnostem, které by mohly nastat a děti by nám také v tomhle směru mnohdy spíše překážely. Do nového domova bychom jim pak klidně mohli přichystat překvapení, v podobě již předem vymalovaného pokoje nebo dokonale velké zahrady na jejich dovádění a hry. Je to samozřejmě individuální.

Stěhování bez námahy

Podceňovat přípravy na stěhování se určitě nevyplácí. Je třeba zajistit spoustu náležitostí a mezi ně patří i výběr spolehliví firmy. Trh nám dnes nabízí mnoho možností, jak si takovou firmu vybrat. Podle našich požadavků si pak můžeme vybrat stěhováky, kteří  nám pomohou náš majetek přepravit a odstěhovat přesně podle našich představ. Je třeba si takovou firmu objednat dopředu. Některé jsou hodně vytížené a pokud necháme objednávku na poslední chvíli, nemusí mít firma volno. To by znamenalo shánět opět jinou firmu a tak dále. Dohodnout si všechny podmínky je dobrým tahem před podpisem smlouvy. Obě strany musejí být spokojené.

Mnohé firmy dnes nabízejí služby v podobě stěhování na klíč. Jde o to, že se celé akce nemusíme zúčastnit, třeba z pracovních důvodů a přece jen budeme odstěhováni bez stresu a námahy. Celá záležitost se stěhováním vlastně funguje podobně, jako stavba domu na klíč. Pracovníci takových firem nám mohou dokonce i sbalit potřebné věci, například elektroniku, nebo se postarají i o demontáž velkého nábytku. Jde zde o úsporu místa v autě, ale také o snadnější přesun. Takto rozmontovaný nábytek se ovšem také musí zase smontovat. I tohle nabízejí spolehlivé firmy.

Spolehnout se na stěhovací firmu je především o vzájemné komunikaci a důvěře obou stran. Pracovníci odpovídající firmy mají zodpovědnost za náš majetek a postarají se o hladký průběh celé akce. My si tak můžeme v klidu odjet třeba na dovolenou nebo na služební cestu a o vše ostatní se firma postará. Náš nový domov na nás bude čekat připravený podle našeho plánu.