Vykouzlete z ložnice oázu klidu

Stejně, jako se mění doba, zcela přirozeně se mění také naše potřeby. A tak najednou zjistíme, že to, co nám až donedávna vyhovovalo, teď najednou nesplňuje naše nároky. Nastává tak čas na rekonstrukci domu nebo bytu. Jestliže ji svěříte do rukou odborníků, pak můžete všechny obavy s ní spojené hodit za hlavu. Profesionálové totiž zrealizují kompletní přestavbu se všemi službami, které k ní náleží.

Po provedení veškerých stavebních, zednických, obkladačských a malířských prací a pokládce podlah je třeba začít myslet na zařizování interiéru. Tím prvním, bez čeho se v „novém“ domově neobejdete, je bezpochyby ložnice. Její přestavba není tak složitá jako rekonstrukce koupelny nebo kuchyně, a přesto se tato místnost často opomíjí. Přitom ložnice symbolizuje hlavní místo odpočinku, je prostorem, kde trávíme třetinu svého života, proto bychom se zde měli cítit příjemně a v bezpečí.

Ložnice musí být především vzdušná, nezatěžujte ji tedy přílišným množstvím nábytku. Nejdůležitější zůstává postel, která by měla odpovídat velikosti prostoru, vašim potřebám a korespondovat s ostatním vybavením místnosti. Volit můžete postele různých rozměrů, jednolůžkové i dvojlůžkové, problémem není ani nechat si vyrobit postele atypických rozměrů, postel přesně na míru. Jestli vaši ložnici vybavíte čalouněnou postelí nebo dáte přednost posteli z masivu, záleží čistě na vás, obě jsou oblíbené pro jejich dobrý poměr ceny a kvality. Dřevo jakožto přírodní materiál navodí příjemnou atmosféru, teplo domova a vnese do místnosti kousek přírody. Látka zase působí útulně a z ložnice vytvoří pohodovou a klidnou relaxační zónu, navíc nabízí – oproti dřevěnému nábytku – nepřeberné množství barev a odstínů látek, kůže a koženek.

Bydlíte-li v malém bytě a neustále bojujete s nedostatkem místa, pak můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Stačí zvolit postel s úložným prostorem, kam můžete uschovat povlečení, deky nebo zimní oblečení.

U žádného lůžka nesmí chybět noční stolky, které skvěle poslouží k odkládání důležitých drobností. Vybírat můžete buď stolky z kvalitního masivního dřeva, nebo čalouněné, které se vyznačují vysokou kvalitou řemeslného zpracování. Pak už zbývá jen barevně sladit ložní povlečení a prostěradla, doplnit bytové dekorace, které celou místnost zútulní a vychutnávat si zasloužený odpočinek.