Obklady do koupelny

Podle čeho vybrat obklady do koupelny?

Plánujete rekonstrukci koupelny a poohlížíte se po nových obkladech? Možná si ale vůbec nejste jistí, co přesně hledáte. Možností je tolik, že může být opravdu těžké vybrat si mezi nimi jen jednu. Pokusíme se vám poradit, podle čeho vybrat nové obklady do koupelny.

Zaměřte se na materiál

Při výběru nového obložení do koupelny může být rozhodujícím faktorem materiál. Dávno pryč jsou časy, kdy byl k dostání pouze jeden jediný materiál. Dneska už si opravdu můžete vybírat. Na trhu se proto setkáte hned s několika materiály, ze kterých se obklady do koupelny vyrábí:

  • skleněné obklady
  • keramické obklady
  • plastové obklady
  • obklady z přírodního kamene
  • obklady z korku

Podle čeho vybírat obklady do koupelny?

Každá varianta samozřejmě má něco do sebe. Keramické obklady patří mezi nejznámější a nejčastěji využívané. Jsou velmi odolné a vydrží i desítky let. Skleněné obklady se krásně lesknou a jsou tak skutečnou pastvou pro oko. Po finanční stránce jsou ale náročnější investicí. Plastové obklady jsou cenově dostupné, nevadí jim vlhkost a mohou vydržet až 40 let. Jejich výhodou je také opravdu široká nabídka druhů a motivů. Obklady z přírodního kamene se stále častěji objevují i v koupelnách, působí velmi originálně a zároveň velmi přirozeně. V neposlední řadě se zmíníme o obkladech z korku, které nadchnou každého, kdo miluje přírodní materiály.

Berte v potaz údržbu

Nad pravidelnou údržbou je potřeba zamyslet se už ve chvíli, kdy obložení do koupelny vybíráte. Zatímco někdy si vystačíte s obyčejným hadrem a běžným saponátem, jindy bude potřeba ještě něco navíc. Obecně platí, že čím větší dlaždice, tím méně spár a zároveň i méně práce při údržbě.

Možná úskalí představují tmavé, nebo naopak světlé dlažby, protože je na nich opravdu všechno vidět, což bohužel platí i v případě lesklých materiálů. Pokud nechcete trávit spoustu času úklidem, zvolte raději jinou alternativu.