Recenze knihy

Recenze knihy Domácnost bez odpadu

Jak si zásadně zjednodušit svůj život snížením produkce odpadu a jak mít kolem sebe krásně čisto? O tom, jak vlastnit co nejméně věcí a jak si udělat kolem sebe pořádek, se dozvíte v knize Domácnost bez odpadu, od Bey Johnson.

Pamatujete si na to, jak jste jako malí museli pečlivě uklízet svůj pokojíček a tolik jste nenáviděli třídění rozbitých hraček? Možná se v této knize vrátíte ve svých vzpomínkách v čase právě sem. Kniha Domácnost bez odpadu  je dokonalým manuálem, příručkou, která vás provede všemi podstatnými oblastmi života tak, že nezůstane kámen na kameni. Čím víc se myšlenkám v knize otevřete, tím víc se může proměnit váš život – od vydělávání na život směrem k životu.

Autorce Bee Johnson se podařilo svou knihou vyvolat v západním světě pěkné haló. Stále větší počet lidí si začíná všímat toho, že smysl života není v tom, co vlastníme. Dochází nám, že čím víc vlastníme, tím méně svobodní jsme. Čím víc nakupujeme, tím více je třeba vydělávat a čím více věcí máme, tím více strachu zpravidla pociťujeme. Všímáme si, že moře odpadu, které je důsledkem našeho dnešního životního stylu ničí planetu a lidské zdraví. Beinou knihou jsme dostali návod, jak na to.