Rekonstrukce bytu Brno

Rekonstrukce bytového jádra

Chcete se zbavit staré, zašlé nebo poničené koupelny? Zvažujete už nějakou dobu nad rekonstrukcí bytového jádra? Při řádné přípravě je tato rekonstrukce jednoduchou činností pro každého muže. Naplánujte si rekonstrukci bytového jádra, a zorientujte se před prací v nabídce. Navštivte obchodní domy či koupelnová studia, které nabízí širokou škálu koupelnových obkladů, baterií, sprchových koutů nebo van. Nechte se inspirovat a vytvořte si přesný plán vaší rekonstrukce tak, ať na nic nezapomenete.

Rekonstrukce bytu Brno

Nabízíme rekonstrukce bytových jader v Brně a okolí.

Přesný plán rekonstrukce bytového jádra

Ať už rekonstruujete koupelnu, bytové jádro nebo kuchyň, pro každou rekonstrukci je vhodné si vytvořit plán, který vám bude po celou dobu oporou. Podle rozměrů, které jste si zapsali budete vybírat koupelnové vybavení. Přesný plán by vám měl hned od pohledu ukázat, kde bude sprchový kout, umyvadlo nebo jak bude velká vana a kde se umístí sušička s myčkou. Předem musíte mít rozvrhnuté místo a rozměry, kde se pračka, umyvadlo nebo vana a jiné zařízení umístí do nové koupelny. Nezapomínejte ani na koupelnové doplňky jako je koš na prádlo, skříňky apod.

Bytové jádro a předělání elektroinstalace

Doporučujeme vám při rekonstrukci bytového jádra profesionály na předělání elektroinstalace, stavbu zdí a instalaci odpadů, které jsou součástí rekonstrukce bytového jádra a koupelny. V případě jakéhokoliv bourání nebo či stavění zdí je zapotřebí mít k dispozici plán bytu, někdy i stavební povolení. Součástí rekonstrukce jsou důležité detaily, které nám nejsou tak na očích jako je výběr technických prvků například větrací mřížku, revizní dvířka nebo sifon. Mějte na paměti, že by k těmto technickým prvkům měla být dobrá přístupnost, aby při případném servise nebyla omezena jejich funkce.

Realizace bytového jádra krok za krokem

  • Demontáž umakartového bytového jádra

Před demontáží bytového jádra budete muset odpojit přívod elektrického proudu, hlavní jistič, který najdete na chodbě. Otestujte si pomocí zkoušečky, zda je elektřina opravdu vypnutá, třeba rozsvícením světel nebo zapnutím elektrického spotřebiče. Zavřete přívod studené a teplé vody, vypněte plyn a vše si následně opět ověřte.

Před bouráním oddělejte všechny koupelnové doplňky a nábytky, které jsou k bytovému jádru přidělané. Nezapomeňte ani na baterii, ventilátor a dveře do koupelny. Odmontujte zkrátka vše, co je připevněné k bytovému jádru.

  • Založení a výstavba nových příček

Jako následující krok a velmi příjemný krok oproti předešlému kroku, je založení a výstavba nových koupelnových příček. Založte si půdorys podle svého návrhu, a začněte pracovat. Pro výstavbu vám doporučujeme sádrokarton nebo pórobetonové tvárnice, někdo může znát také jako Ytong. Po výstavbě příček namontujte rozvody vody, odpadů, elektroinstalace a vzduchotechniky. Po vyrovnání povrchů stěn, zahlaďte otvory, které vznikli po elektroinstalaci a připravte prostor pro nové obkládání.

  • Obklad stěn a dokončení práce

V poslední fázi je na vás dodat koupelně její nový vzhled. Začněte s obkládáním svislých stěn, nezapomeňte na revizní dvířka, které jsou součástí obkladu stěn. Důležité je spárování nového obkladu, montáž podhledů nebo stropů vaší nové koupelny. Ještě nejsme u konce, jelikož je zapotřebí ještě obložit vanu či sprchový kout, pak už jen namontujte svítidla a koupelnový nábytek, zakončete rekonstrukci bytového jádra a koupelny velkým úklidem a nová koupelna je na světě.

 Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra?

Vše záleží na tom, kolik vás k práci bude a jak vám práce půjde od ruky. Když vezmeme v potaz shánění profesionální stavební firmy pro bourání a stavění stěn, nebo plánování tak pak většinou celá rekonstrukce trvá kolem dvou týdnů.