Rekonstrukce bytu Brno

Rekonstrukce koupelny svépomocí: pozor na časté chyby, kterých se lidé dopouští

Rekonstrukce koupelny svépomocí rozhodně nejsou žádná legrace. A to teprve v případě, kdy se nerozhodnete pro práci s profesionály, ale odhodláte se pro rekonstrukce koupelny svépomocí. Při ní je potřeba dávat pozor na několik zásadních pravidel. Jinak se může stát, že dost jednoduše vytopíte nejen sebe, ale také sousedy.

Při rekonstrukci se ujistěte o odpojené vodě

Jako první musíte nutně odpojit vodu. Pokud jste v bytě, tak kohoutky pro vypnutí a zapnutí průtoku vody najdete nejčastěji ve stupačkách. Ty jsou ve většině případů umístěny v koupelně nebo na WC za revizními dvířky a jsou pohromadě také s měřáky spotřeby studené a teplé vody, mnohdy i plynoměru. Pokud bydlíte v domečku, tak je nejlepší jít rovnou ke zdroji. Buď v technické místnosti, nebo někde mimo samotný dům byste měli mít hlavní uzávěr vody pro celou stavbu. Ty jsou ve většině případů umístěny v koupelně nebo na WC za revizními dvířky a jsou pohromadě

Vždy se musíte přesvědčit, že je jak studená, tak teplá voda kompletně vypnutá. Následně potom otevřete kohoutky a nechte z řádu vypustit zbytek vody. Ideálně počkejte do doby, než vám z kohoutků bude jen líně kapat úplný zbytek vody v trubkách. I tak ale nechávejte pod obnaženými přívody pro jistotu kyblík nebo vaničku na odkapávající vodu.

Buďte pečliví v detailech a čistotě

Pokud se chystáte například na rekonstrukci dlaždic a obložení, tak zde dávejte pozor na dokonalou čistotu. Po odstranění současných dlaždic musí přijít odstranění původního lepidla a před nanesením nové vrstvy musí být ta původní dokonale rovná a dokonale čistá. Jinak dlaždice budou po rekonstrukci vypadat ještě hůř, nebo dokonce budou odpadávat.

Před opětovným spuštěním zkontrolujte těsnění

A než se rozhodnete pro ukončení rekonstrukce koupelny svépomocí, tak se rozhodně nejdříve ujistěte, že jsou veškeré kohoutky i těsnění dokonale uzavřené a upevněné. Tlak v řádu by se totiž při špatném utažení nemusel projevit pouze kapáním, ale také ránou a hladinou několika centimetrů vody v řádu pár minut.