Vhodné barvy do obývacího pokoje

Rekonstrukce obývacího pokoje, jak a s čím začít?

Váš domov bez obývacího pokoje, je jako tělo bez srdce. Obývací pokoj je základem každého domova, jde o místo, kde se scházíte večer s rodinou, při oslavách s přáteli nebo si jen tak pozvete návštěvu, kamarádky a prožijete tam spoustu zážitků a po dlouhé době si popovídáte. Pokud chcete svůj obývací pokoj zrekonstruovat je tato doba tou nejlepší, nevíte, jak začít? Ke každé rekonstrukci je zapotřebí mít vždy plán, který vás po celou dobu povede.

 

Vytvoření postupového plánu

Základem každé rekonstrukce, ať už se jedná teda o obývací pokoj, ale také o jakoukoli místnost ve vašem domě. Je potřeba si vytvořit nějaký technický, ale také estetický postup. Kromě hrubých úprav musíte také vědět do jaké barvy, ale hlavně do jakého stylu budete obývací pokoj rekonstruovat a stylizovat. Základem je, vybrání barvy pro vymalování pokoje a poté následná aranžérská práce.

Rekonstrukce bytu Brno

Provedeme rekonstrukci Vašeho bytu k Vaší spokojenosti.

Hrubé úpravy

Pokud jste se tedy rozhodli pro rekonstrukci, měli byste zvážit vyrovnání bočních stěn, výměny oken nebo snížení stropu. Jestliže máte hodně vysoké stropy nebo vás sousedi nad vámi ruší chozením a víte, že stěny nejsou odhlučněné, pak můžete zvážit, zda nebude zapotřebí také snížení stropu nebo odhlučnění bočních stěn. Jsou vaše okna staré a máte v plánu je vyměnit za plastové. Jakékoliv hrubé úpravy je teda zapotřebí zkonzultovat s vašim partnerem, musíte mít dostatek financí a především času.

 

Jakou výmalbu zvolit?

V dnešní době je velmi oblíbenou barvou šedá ve všech barevných odstínech. Šedá se perfektně hodí a kombinuje s materiálem s přírodní barvou, které by zaručeně neměly chybět v žádné domácnosti. Jde o přírodní materiál v podobě dřevěných podlah nebo skříní. Každý z nás má doma něco přírodního, ať už se jedná o podlahy nebo nábytek.

 

Jak vybrat nábytek

Po úpravě a výmalbě následuje výběr nábytku. Základním nábytkem obývacího pokoje je sedací souprava, obývací stěna, konferenční stolek a a televize, která ovšem spadá do elektroniky. Vše opět zase závisí na výběru vašeho stylu, do kterého budete celou místnost aranžovat. Každé má své pro a proti a hlavní je, vše si pořádně poměřit, aby se vám všechen nábytek vlezl do místnosti a vy si tak vytvořili dokonalý a harmonický obývací pokoj.

 

Dekorace do obývacího pokoje

Vždy se říká, že dekorace vytváří tu pravou atmosféru domova. V obývacím pokoji by neměly chybět pokojové rostliny, obrazy, vázy nebo třeba aromalampy, které jsou skvělou dekorací pro provonění vašeho bydlení. Přidat také můžete, polštářky na sedací soupravu nebo nějakou pěknou deku na chladné večery.

 

Hlavní otázkou také je, jestli si rekonstrukci obývacího pokoje udělat svépomocí s vašimi kamarády nebo rodinou, či nebude lepší si na rekonstrukci zavolat profesionální odborníky. To vše záleží na vás, otázkou je kolik financí, do rekonstrukce chcete investovat a zda jste fyzicky zdatní na tuto plánovanou rekonstrukci.