Vhodné barvy do obývacího pokoje

Vhodné barvy do obývacího pokoje

Uvažujete nad výmalbou obývacího pokoje, ale tápete ve výběru vhodných barev? Vzhledem k tomu, že právě obývací pokoj představuje jednu z nejvytíženějších místností v domácnosti a zároveň je to taková naše vizitka, je na místě výběr barev dobře zvážit a zbytečně se neunáhlit.

Výběr barev do obývacího pokoje může být výzva

Rozhodně se není třeba stydět, pokud netušíte, kterou barvou vymalovat obývací pokoj. Chcete se zde cítit příjemně, přejete si, aby vás obývací pokoj reprezentoval před hosty, ale konkrétní představa o odstínu ne a ne přijít. A víte co? Nevadí! Jestliže nevíte, pro jakou barvu se rozhodnout, rádi vám poradíme.

Do obýváku se hodí teplé odstíny

Obecně se do obývacího pokoje doporučují teplé odstíny. Úkolem obýváku je totiž působit útulným, hřejivým a příjemným dojmem – a to nejde moc ruku v ruce se studenými odstíny. Co se kombinace týče, nevyplatí se zde sázet na vícero barev, bohatě postačí dva odstíny. Jedna barva by se měla ujmout roce základní, kdežto ta druhá by se měla stát barvou doplňkovou – společně ale vytvoří útulný prostor, kde budete chtít trávit čas.

Při výběru barev berte v potaz i velikost místnosti

Při konkrétním výběru barev berte v potaz nejen vaše preference, ale také velikost obývacího pokoje. Je-li váš obýváček menší a není zde prostoru na rozdávání, pak zvolte světlejší barvy, které opticky prostor zvětší. Záleží i na tom, jestli zde řešíte nedostatek světla. Pokud v obýváku přirozené světlo chybí, radíme vybírat opět světlejší barvy. Jestliže do obýváku svítí sluníčko, vyvarujte se použití žluté a oranžové barvě. S výběrem vhodného odstínu vám pomůže i specializovaná firma.

Tipy na vhodné barvy

Mezi oblíbené a vhodné barvy patří třeba žlutá, která působí pozitivně a vesele. Vyhýbat se nemusíte ani odstínům hnědé, které působí vkusně a elegantně. Dobrou volbou je i zelená. O té je známo, že působí uklidňujícím dojmem, zvláště oblíbená je ve světlejším odstínu. Ani oranžová není chybná volba.