Rekonstrukce bytu Brno

4 tipy, jak opticky zvětšit i ten nejmenší byt

I malé byty mají své kouzlo. Výhodou je, že z malého prostoru lze snadno vytvořit útulné místo s příjemnou atmosférou. Majitelé menších bytů navíc značně ušetří za vytápění. Benefity malého bytu ale mohou časem překonat stinné stránky v podobě nedostatku prostoru.

Po nějaké době se v malé domácnosti můžete začít cítit stísněně. Začne vám vadit, že o vše stále zakopáváte, nebo že úložný prostor tak rychle mizí. Také nedostatek světla kvůli všudypřítomnému nábytku je velkým nedostatkem malých bytů a negativně působí na naši duševní pohodu.

Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém si ukážeme několik tipů, jak z malého bytu vykouzlit opticky větší, vzdušnější a sympatický prostor.

Rekonstrukce bytu Brno

Malý být může být velice útulný.

Dopřejte si více světla!

Nedostatek slunečního svitu způsobuje únavu, nesoustředěnost, nižší výkon či depresi. Uvažte sami, zda by se vám lépe pracovalo v temné místnůstce nebo ve světle zalitém vyhřátém pokoji.

Zaměřte se tedy na ty prvky vaší domácnosti, které brání světlu proniknout dál do místností. Skvělým nápadem se jeví použití lesklých prvků, jako jsou zrcadla, skla a jiné lesklé plochy. Při výběru látky pro záclony a závěsy se zaměřte na takový materiál, aby byl co nejvíce průhledný a propouštěl dostatek světla.

Zamyslete se také nad možným propojením dvou místností. Pokud při rekonstrukci lze odstranit přebytečnou příčku mezi kuchyní a obývákem a získat tak mnohem větší vzdušnější a světlejší prostor, hurá do toho!

Jak správně osvětlit koupelny se dozvíte tady.

Barvy, barvy, barvičky

Na výběru té správné barvy pro Váš nově zrekonstruovaný byt si dejte zvlášť záležet. Vaše rozhodnutí může stísněný prostor až o několik metrů čtverečních opticky zvětšit, nebo i zmenšit.  Ale nebojte. Nejdůležitější je pamatovat na pravidlo, že teplé barvy (žlutá, oranžová, červená) přibližují a studené barvy (modrá, zelená) spíše oddalují. Abychom docílili opticky většího prostoru, je lepší používat studené barvy.

Toto doporučení ovšem neplatí pouze pro stěny místností. Stejným pravidlem se řiďte při výběru barev nábytku, podlah a doplňků.

Zakopávání o nábytek dejte sbohem

Pryč se zbytečně obrovským nábytkem zabírající půlku vašeho obývacího pokoje. Dejte přednost menším a stylovějším kouskům.

Zaměřte se na multifunkční nábytek, který lze snadno složit či přestavět v úplně něco jiného. Na mysli máme například vyvýšenou postel s prostorem pod ní, který se dá skvěle využít jako úložné místo. Nebo kus nábytku, který lze využít jako stůl.

Zamyslete se nad pořízením nábytku na míru. V tomto případě máte naprosto volnou ruku a vše si můžete navrhnout podle svých představ.

Nebuďte na to sami

Bojíte se, že během rekonstrukce uděláte chybu, která nepůjde vzít zpět? Že zvolíte špatné barvy nebo nedomyslíte rozmístění nábytku?  Od toho jsme tady. Nebojte se nás kontaktovat a společně jistě odhalíme to nejvhodnější řešení.