Rekonstrukce bytu Brno

Jak vybrat pohovku do obývacího pokoje?

Pohovka je královnou celého obývacího pokoje, pulzujícím srdcem místnosti, které na sebe upoutá veškerou pozornost, a tak není divu, že si chceme pořídit tu nejkrásnější ze všech, abychom udělali řádný dojem na každou návštěvu, která k nám zavítá.

Při vybírání pohovky je ale velmi důležité nehledět pouze na vzhled, nýbrž i na její kvalitu, velikost a řadu dalších faktorů, na které se dnes společně podíváme.

Rekonstrukce bytu Brno

Základem obývacího pokoje je pohovka.

KROK ČÍSLO JEDNA

Než se pustíte do samotného výběru pohovky, je velmi důležité zvolit místo, kam ji následně umístíte. To z toho důvodu, abyste si přesně změřili rozměry, kterých může dosahovat, aby se bezpečně vešla na místo určení. Nedoporučujeme volit prostor, v němž bude sedačka umístěna zády ke dveřím, působí to nekomfortně, protože ztrácíte přehled o tom, co se v místnosti děje, kdo právě přišel, kdo naopak odešel a podobně.

KROK ČÍSLO DVA

Máte-li zvolené a přeměřené místo, přesuneme se k druhému kroku, kterým je už tedy samotný výběr sedačky. Mezi nejoblíbenější barvy v posledních letech patří šedá a hnědá, ti odvážnější z vás se ale mohou pustit do výraznějších odstínů i do kombinace několika barevných dekorů.

Představu o barvě již máte, ale nejste si jistí, jaký materiál potahu zvolit? Kůže krásně působí v designově laděných obývacích pokojích, údržba je velmi jednoduchá. Nevýhodou je lepivost při kontaktu s lidskou kůží a náchylnost k poškrábání, proto jestli s vámi v domácnosti žije kočička, dejte od tohoto druhu honem rychle ruce pryč. Jako alternativu můžete zvolit tzv. ekokůži, ta je prodyšná a na rozdíl od pravé kůže se nabízí v mnoha barevných variantách, je i cenově dostupnější, nicméně její životnost je kratší. Velmi obvyklým, tudíž oblíbeným materiálem je mikrovlákno, které se pyšní především svojí jednoduchou údržbou a luxusním vzhledem.

KROK ČÍSLO TŘI

Dále je dobré si promyslet, co všechno od sedačky vyžadujete. Pokud na ní bude často někdo přespávat, bylo by rozumné pořídit nějaký větší kousek, který bude možné rozkládat a který vám po jedné noci nepřivodí silné bolesti zad. Nedisponujete-li doma dostatečným úložným prostorem, jsou ideální volbou pohovky s úložným prostorem, můžete si do nich ukrýt například přebytečné ložní prádlo.

Úplně tou nejdůležitější částí každé pohovky je její konstrukce, pokud je z kvalitního, pevného materiálu, výrazně se podílí na delší životnosti.